Școala Româno-Britanică | Regulament
page,page-id-15845,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-theme-ver-7.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.1,vc_responsive

Regulament

REGULAMENT DE ÎNSCRIERE:

1. 1.RESPECTAREA CALENDARULUI NAŢIONAL DE ÎNSCRIERE
  2. 2.PARCURGEREA TUTUROR ETAPELOR DE ÎNSCRIERE LA ȘCOALA ROMÂNO-BRITANICĂ
  3. 3.RESPECTAREA PROCEDURILOR DE TRANSFER NECESARE ÎN VEDEREA EFECTUĂRII ÎNSCRIERILOR DE LA ALTĂ UNITATE DE   ÎNVĂȚĂMÂNT LA ȘCOALA ROMÂNO-BRITANICĂ

Regulamentul de ordine interioară a fost elaborat prin consultarea tuturor factorilor interesaţi şi prin respectarea normelor din Regulamentul de Organizare și Funcţionare a Unităţilor de Învăţământ Preuniversitar. În conţinutul Regulamentului de Ordine Interioară sunt cuprinse norme privind activitatea elevilor, a cadrelor didactice, a personalului auxiliar şi a personalului nedidactic.

REGULAMENTUL ŞCOLII ESTE ÎNSOŢIT DE UN SET STRICT DE PROCEDURI:

• PROCEDURA PRIVIND CONSTRUIREA, APLICAREA și INTERPRETAREA CHESTIONARELOR

• PROCEDURA PRIVIND CONSILIEREA ELEVILOR