Școala Româno-Britanică | Echipa
page,page-id-15687,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,qode-theme-ver-7.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.1,vc_responsive

Echipa

Grup Profesori

Echipa

Oamenii sunt cei care reușesc să transpună fizic concepte și viziuni. În acest sens, echipa noastră vine să completeze imaginea școlii prin profesionalism, calificare, învatare continuă, multiculturalism. În cadrul lecțiilor exista, în permanență, doua persoane în sală, un învățător/instructor engleză și un asistent (psiholog specializat în lucrul cu copiii).

Instructorii ce predau curriculumul britanic sunt certificați în vederea pregatirii elevilor pentru testele Cambridge Engish si, de asemenea, sunt instruiti în furnizarea curriculumului britanic de tip Cambridge School.

• Echipa managerială: Director general, Responsabil curriculum românesc, Responsabil curriculum britanic;
  • Instructori curriculum britanic
  • Invățători
  • Asistenți predare (psihologi)
  • Profesori: limba franceză, limba germană, educație fizică, religie și pentru activități extracurriculare
  • Personal auxiliar – 1 ingrijitoare, 1 office manager;
  • Medic permanent, 1/an – consultatii stomatologice (cabinet de specialitate), 1/an – consultații postură
  • Consilier dezvoltare personală și relație părinți
  • Consilier școlar